
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 900 µA |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$10.23533
Ext.Price$10.23533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.23533 | $10.23533 |
